@ErcanBAL_ Ahşabın sanata dönüştüğü adres. Yaşanabilir keyifli mekanlar. Ahşap sağlıktır. Garden Mobilya http://t.co/5dlKXHC7ww

İcraatlar

DUKİAD Başkanı Ercan BAL ve yeni yönetim, 3-4 ay içerisinde büyük hizmetler imza atmış ve İlçede sektörün geleceği için çalışmalarına devam etmektedir. BUNLARDAN SADECE BİR KAÇI AŞAĞIDA ÖZETLENMİŞTİR.

 1. dukiad.org internet sitemiz yenilenmiş, 173 kayıtlı üyemizin isim, telefon ve adres bilgileri sitemize kaydedilmiştir. İsteyen üyelerimiz bilgilerini güncelletebilirler.
 2. Risk değerlendirme raporları için toplu anlaşma yapılmış, üyelerimizin çalışanları için Eğitim seminerleri ve Sertifikaların risk değerlendirme raporları yanında ücretsiz olarak yaptırılması sağlanmıştır.
 3. ÜYE KART. Üye kart ile Benzin istasyonlarından Kargo şirketlerine, Özel Hastanelerden bazı işyerlerine kadar üyelerimize büyük indirim kolaylığı sağlanmıştır.
 4. Keresteciler sitesinde eksikliği görülen belirli noktalara Belediyemiz tarafından yangın vanaları ilave edilmesi sağlanmış, bazı noktalarda çalışmalar devam etmektedir.
 5. Keresteciler Sitesinde yangınlara karşı ilk müdahalede kullanılmak üzere Belediyemizden talep edilen İTFAİYE ARACI Başkanımız tarafından Derneğimize tahsis edilmiş olup, (Allah kullanmak nasip etmez inşallah) her ihtimale karşılık hazır kıta bulunması sağlanmaktadır.
 6. 01 Temmuz tarihi itibarı ile 2 Gece Bekçisi alınmış olup, görevlerine başlamışlardır.
 7. İtfaiyemiz için gönüllü personel yetiştirilmektedir.
 8. Bankalar ile yapılan görüşmelerde mektup komisyonlarında indirim yapılması sağlanmış, özel faiz indirimli kredi olanakları üyelerimize sunulmuştur.
 9. Yapılan görüşmelerde Sanayi sitesinde gece devriyelerinin arttırılması talebimiz Emniyet Müdürümüz tarafından olumlu karşılanarak bizlere yardımcı olmuşlar ve olmaya devam etmektedirler.
 10. Keresteciler sitesinde bulunan iş yerlerinin yerleşim krokileri hazırlanarak belirli noktalara asılmıştır.
 11. Dursunbey Bigadiç Orman İşletme Müdürlerimiz ile görüşülerek Orman yollarındaki depolara ulaşım esnasında yaşanan sıkıntıların giderilmesi için orman yollarında belirli noktalara YÖN LEVHALARI konulması talep edilmiştir.
 12. İlçe giriş çıkışlarına Türkiye’nin Kereste Pazarına Hoş Geldiniz yazılı levhalar yaptırılmıştır.
 13. Dernek Lokalimiz faaliyete geçirilerek üyelerimizin hizmetine sunulmuş, Lokal camlarında Tarih canlandırılmıştır.
 14. GMKA’ya sunulan ve yedeklerde kalarak onaylanmayan PELLET projesinin takibi ve eksikliklerinin görülmesi için GMKA’dan randevu alınmış, yeni dönemde projenin iki aşamalı olarak tekrar sunulmasına ve başka projelerinde araştırılarak GMKA’ya sunulmasına karar verilmiştir.
 15. PELLET Projesinin onaylanmaması üzerine İlçemizde önde gelen 3 büyük firma ile görüşülmüş, yaşanan gelişmeler neticesinde firmalar pellet üretim tesisi kurma aşamasına gelmiştir.
 16. Düğünlerde, Hastalıkta ve özel günlerde üyelerimizin yanında olduğumuzu belirtmek üzere kendilerine çelenk ve çiçek gönderilmektedir.
 17. Orman İşletmeleri ve resmi daireler ile sürekli işbirliği içerisinde olunmuş, İşletme Müdürleri ile yapılan görüşmelerde tomruk kaliteleri, kuturlar, boylardaki sorunlar ve depo yolları konusunda taleplerimiz kendilerine iletilmiştir.
 18. İş kazaları gibi durumlarda bizleri arayan üyelerimize araç ve refakatçi tahsisi yapılacağı duyrulmuştur.
 19. Sanayi sicil belgesinden eğitim sertifikasına kadar her türlü resmi evrak ve yazışmalarda üyelerimize yardımcı olunmaktadır.
 20. Parça nakliyeler için internet sitesi üzerinden duyuru sistemi yapılmıştır.
 21. Keresteciler Sitesindeki Mescidimizin halıları yıkanmış, boya badana vernik ve temizliği yaptırılmıştır.
 22. ÜYE Kart avantajlarından çalışanların da istifade edebilmeleri için isim tesbit çalışmalarımız devam etmektedir.
 23. Keresteciler sitesinde belirli noktalara Kamera sistemi konularak sitenin 7/24 Güvenliği sağlanmıştır. Ayrıca bu kamera sistemlerinin tek noktadan izlenmesi için çalışmalar devam etmektedir.
 24. Keresteciler sitesinde bulunan ve ilaveleri yaptırılan yaklaşık 40 noktaya, içerisinde 60 metrelik yangın hortumları bulunan YANGIN DOLAPLARI yaptırılmış olup montaj işlemleri devam etmektedir.
 25. GMKA Derneğimizi ziyaret etmiş, gelecek yıl için Ormanlarımız ile ilgili başlık açılması için görüşmeler yapılmış, üyelerimizin ve yetkililerin bir araya geleceği toplantılar yapılması kararlaştırılmıştır.
 26. Kore ve Türkiye İş Adamları Dernek Başkanını İlçemizde ağırladık ve kendileri ile Dursunbey’de ne gibi yatırımlar yapılabilir konularını görüştük, karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi için irtibatın devam etmesi kararını aldık.
 27. Site içerisinde temin edilecek bir arsaya TESTERE KAYNAK YERİ, TOPLU TEL, TESTERE, TOKA VE BANT bulundurulacak bir bina yapmak için çalışma başlatılacaktır.
 28. Eski Mezbahane yanındaki arka yola çıkan yolun açılması ve sanayi yoluna yaya kaldırımı yapılması için Belediyemiz ile irtibat içinde olunacak, Keresteciler Kooperatifine giden alt yolun genişletilerek iki site arasındaki bağlantının yakınlaşması ve kolaylaştırılması ayrıca bazı mevcut ara yolların kullanıma uygun hale gelmesi için girişimlerde bulunulacaktır.
 29. Önümüzdeki yıl İlçemizde AĞAÇ ÜRÜNLERİ FUARI yapmak için çalışma başlatılacaktır.
 30. İlçemizin Kereste Pazarı olduğunu ve A’dan Z’ye ağaç ürünlerinin bulunduğu bir adres olduğunu tüm Türkiye’ye duyurmak üzere elimizden geleni yapacak, ilçede üretilen ürünler ve ilçenin tanıtımı ile ilgili kataloglar bastırarak iş adamlarından resmi kurumlara, fuarlardan bu işlerle ilgilenen büyük firmalara kadar tanıtımımızı yapacağız.
 31. PALET konusunda büyük firmalardan randevu alarak ilçemizde küçük çapta yapılan Palet üretimini geliştirmeye çalışacağız. Bu günlerde               İnegöl Mobilya sektörüne gezi düzenlenecek olup, mobilyacı iş adamları ile İlçemiz iş adamları arasında ticari anlaşmalar yapılması ve İnegöl ve Dursunbey arasında ticari köprü oluşturulması için girişimlerde bulunulacaktır.
 32. Sektör ile ilgili gelişmeleri takip edecek, İlçemiz ekonomisinin canlanması için her kesimi dinleyecek, elimizden gelenden fazlası için çaba harcayacağız.
 33. Çalışanlara Halk Eğitimi Merkezi ile işbirliği içerisinde Testere, Kaynak, Makine Kullanımı kursları açarak, vasıflı eleman yetişmesini sağlayacağız.
 34. Sanayide çalışan personelin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sosyal hakları konusunda işveren ve işçi ilişkilerini geliştirerek iş veriminin arttırılmasını sağlamak, sanayinin canlanması ve göçün önlenmesi için çalışacağız.
 35. Ağaçların sadece tomruktan doğramalık ve kalıplık kereste olarak işlenmesi değil, Esnafımızı elimizden geldiğince Bahçe mobilyasından, işlenebilir tüm ağaç ürünlerine kadar değerlendirecek ve ekonomik anlamda sektörü canlandıracak alanlara yönlendirmeye çalışacağız.
 36. Fuarlarda standlar açarak İlçemizi tanıtacak faaliyetlere imza atmak için çaba harcayacağız.
 37. İlçemizde 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölümü açılması için girişimlerde bulunacağız.
 38. TÜM ÜYELERİMİZDEN DERNEĞİMİZE VE İLÇEMİZE KATKI SAĞLAYACAK ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUZ.